Dlaczego warto wybrać się na miejską plażę?

Masz wolny weekend, ale nie możesz pozwolić sobie na dłuższy wyjazd? Niesamowitą atmosferę beztroskich wakacji można poczuć, nie ruszając się z miasta. Wybierz się na miejską plażę!

Blisko natury, blisko centrum

W zależności od miejscowości, plaże miejskie wyglądają różnie. Czasem są to po prostu niewielkie przestrzenie nad akwenem wodnym, czasem – mocno rozbudowane pod względem infrastruktury miejsca aktywności sportowej, kulturalnej i rozrywkowej. Ich niewątpliwą zaletą jest jednoczesna bliskość terenów zielonych, rzeki czy jeziora. Obcując z naturą możemy się zrelaksować, zaczerpnąć świeżego powietrza i odetchnąć po całym dniu pracy. Nie musimy pokonywać długich kilometrów, by dotrzeć na plażę, ponieważ obiekty, o których mowa, są zazwyczaj zlokalizowane niedaleko centrum. Możemy więc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez przyrodę, a zarazem mieć na wyciągnięcie ręki to, co daje nam miasto: klimatyczne kawiarenki, modne puby i bary, galerie, kino w plenerze i dużo, dużo więcej.

Marzysz o weekendzie nad wodą, ale nie możesz pozwolić sobie na wyjazd? Wybierz się na miejską plażę!

Ciekawe propozycje kulturalne

Miejska plaża to nie tylko piasek i woda. To również dokładnie przemyślany i świetnie zorganizowany cykl wydarzeń kulturalnych, gwarantujący porządną dawkę dobrej muzyki, teatru i sztuki. W czasie pobytu na miejskiej plaży możemy też uczestniczyć w warsztatach, podczas których nauczymy się własnoręcznego wykonywania biżuterii, stylizacji lub zasad fotografowania – a to tylko niektóre z propozycji. Koncerty na żywo, pokazy taneczne, pokazy sztucznych ogni – dla nich z pewnością warto wybrać się na plażę.

Aktywny wypoczynek

Osoby organizujące wypoczynek na miejskich plażach dbają o naszą dobrą kondycję. Dlatego w tej specyficznie zaaranżowanej przestrzeni nie brakuje zazwyczaj boisk do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną czy koszykówkę. Gwiazdy sportu często pełnią role animatorów na plażach – zachęcają Polaków do czynnego uprawiania sportu, wstania z kocyka i poruszania się chociaż przez chwilę. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu z pewnością będą zachwyceni.

Coś dla najmłodszych

Organizatorzy są otwarci także na potrzeby najmniejszych plażowiczów. Dzieciaki, podobnie jak dorośli, mogą wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich. Jeśli tylko chcą, mogą wziąć udział w zumbie, spróbować swoich sił w zawodach sportowych czy pochwalić się swoim talentem aktorskim. Pod okiem doświadczonych instruktorów zdobędą wiele nowych umiejętności, będą się świetnie bawić i dadzą odetchnąć swoim rodzicom.

Alternatywa dla kawiarni, pubów i klubów

Miejska plaża to zwykle spora przestrzeń, a tym samym – dobra alternatywa do zatłoczonych w okresie letnim kawiarni i pubów. Zamiast popijać ulubione napoje przy barowym stoliku, możemy wygodnie rozłożyć się na leżaku i zamówić lokalne specyfiki z plażowego bufetu. Brzmi nieźle, prawda?