Stokrotka Magazyn

Dlaczego warto wybrać się na miejską plażę?

Dlaczego warto wybrać się na miejską plażę?

Masz wolny weekend, ale nie możesz pozwolić sobie na dłuższy wyjazd? Niesamowitą atmosferę beztroskich wakacji można poczuć, nie ruszając się z miasta. Wybierz się na miejską plażę!

Blisko natury, blisko centrum

W zależności od miejscowości, plaże miejskie wyglądają różnie. Czasem są to po prostu niewielkie przestrzenie nad akwenem wodnym, czasem – mocno rozbudowane pod względem infrastruktury miejsca aktywności sportowej, kulturalnej i rozrywkowej. Ich niewątpliwą zaletą jest jednoczesna bliskość terenów zielonych, rzeki czy jeziora. Obcując z naturą możemy się zrelaksować, zaczerpnąć świeżego powietrza i odetchnąć po całym dniu pracy. Nie musimy pokonywać długich kilometrów, by dotrzeć na plażę, ponieważ obiekty, o których mowa, są zazwyczaj zlokalizowane niedaleko centrum. Możemy więc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez przyrodę, a zarazem mieć na wyciągnięcie ręki to, co daje nam miasto: klimatyczne kawiarenki, modne puby i bary, galerie, kino w plenerze i dużo, dużo więcej.

Marzysz o weekendzie nad wodą, ale nie możesz pozwolić sobie na wyjazd? Wybierz się na miejską plażę!

Ciekawe propozycje kulturalne

Miejska plaża to nie tylko piasek i woda. To również dokładnie przemyślany i świetnie zorganizowany cykl wydarzeń kulturalnych, gwarantujący porządną dawkę dobrej muzyki, teatru i sztuki. W czasie pobytu na miejskiej plaży możemy też uczestniczyć w warsztatach, podczas których nauczymy się własnoręcznego wykonywania biżuterii, stylizacji lub zasad fotografowania – a to tylko niektóre z propozycji. Koncerty na żywo, pokazy taneczne, pokazy sztucznych ogni – dla nich z pewnością warto wybrać się na plażę.

Aktywny wypoczynek

Osoby organizujące wypoczynek na miejskich plażach dbają o naszą dobrą kondycję. Dlatego w tej specyficznie zaaranżowanej przestrzeni nie brakuje zazwyczaj boisk do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną czy koszykówkę. Gwiazdy sportu często pełnią role animatorów na plażach – zachęcają Polaków do czynnego uprawiania sportu, wstania z kocyka i poruszania się chociaż przez chwilę. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu z pewnością będą zachwyceni.

Coś dla najmłodszych

Organizatorzy są otwarci także na potrzeby najmniejszych plażowiczów. Dzieciaki, podobnie jak dorośli, mogą wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich. Jeśli tylko chcą, mogą wziąć udział w zumbie, spróbować swoich sił w zawodach sportowych czy pochwalić się swoim talentem aktorskim. Pod okiem doświadczonych instruktorów zdobędą wiele nowych umiejętności, będą się świetnie bawić i dadzą odetchnąć swoim rodzicom.

Alternatywa dla kawiarni, pubów i klubów

Miejska plaża to zwykle spora przestrzeń, a tym samym – dobra alternatywa do zatłoczonych w okresie letnim kawiarni i pubów. Zamiast popijać ulubione napoje przy barowym stoliku, możemy wygodnie rozłożyć się na leżaku i zamówić lokalne specyfiki z plażowego bufetu. Brzmi nieźle, prawda?

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.