Stokrotka Magazyn

Dekorator wnętrz – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Dekorator wnętrz – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Urządzanie wnętrz stało się ostatnio modne. W internecie mnóstwo jest portali i blogów, które służą nam wskazówkami i dobrymi radami. Mimo to wyczarowanie funkcjonalnego i pięknego jednocześnie wnętrza nie jest proste. Z pomocą przychodzą dekoratorzy – kiedy warto ich wynająć?

Kiedy nie masz pomysłu na wnętrze

Brakuje Ci pomysłów, jak urządzić mieszkanie czy dom, chcesz jednak mieszkać pięknie, wygodnie i oryginalnie? Koniecznie postaw na usługi dekoratora. Pamiętaj, że raz urządzone wnętrze służyć Ci będzie długie lata. Jeśli zrobisz to kiepsko – nie będziesz czuła się dobrze we własnym domu. Jeśli natomiast każde pomieszczenie będzie spełniało swoją funkcję, a przy tym wyglądać będzie imponująco, zarówno wypoczynek, jak i wykonywanie codziennych obowiązków staną się sielanką.

Kiedy wnętrze jest trudne

Niektóre wnętrza są po prostu trudne do urządzenia. Spora ilość wnęk, niestandardowy kształt kuchni czy pokoju, niewielka łazienka – to prawdziwe wyzwania. Istnieją jednak rozwiązania, których zastosowanie pozwala zaoszczędzić miejsce i maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Osoba, która na co dzień nie śledzi najnowszych trendów w dekorowaniu wnętrz, może nie poradzić sobie z takimi trudnościami. Wsparcie profesjonalnego dekoratora z pewnością się tu przyda!

Marzysz o tym, aby odmienić swoje cztery kąty? A może musisz urządzić swoje pierwsze M2? Z pomocą przyjdzie Ci dekorator wnętrz.

Kiedy masz duże potrzeby, a niewielkie możliwości

Jeśli masz niewielkie mieszkanie, a dużą rodzinę, to każdy skrawek podłogi będziesz chciała wykorzystać w jak najlepszy sposób. Sama możesz jednak mieć kłopot z tego typu wyzwaniem. Dekorator z doświadczeniem zaplanuje przestrzeń w taki sposób, aby mimo małego metrażu mieszkało Wam się wygodnie i przyjemnie.

Kiedy szukasz oryginalnych rozwiązań

Nie jesteś fanką szablonowych rozwiązań i katalogowych wnętrz, szukasz wyjątkowych dekoracji, chcesz, by Twój dom był jedyny w swoim rodzaju – koniecznie umów się na rozmowę z dobrym dekoratorem. Z pewnością podpowie Ci, jak osiągnąć zamierzone efekty.

Kiedy nie znamy się na materiałach

Nie wiesz, jaki rodzaj płytek wybrać do kuchni, a które najlepiej sprawdzą się w łazience? Zwróć się o pomoc do profesjonalisty. Jego wiedza na temat dostępnych materiałów, jak na przykład tapety, panele, farby – jest ogromna. Wskaże Ci też, gdzie najkorzystniej będziesz mogła je nabyć. Biorąc pod uwagę szeroki wybór produktów, tego typu doradztwo wydaje się niezwykle cenne.

Kiedy chcemy zwolnić się z obowiązku nadzorowania wykonawców

Jeżeli nasze dotychczasowe doświadczenia z remontami nie były zbyt dobre, możemy nie ufać firmom wykańczającym wnętrza i czuć strach przed urządzaniem domu czy mieszkania. Dekorator zwolni nas z przykrego obowiązku, jakim jest nadzór nad wykonawcami. Do jego zadań należy bowiem dopilnowanie, by efekt końcowy po remoncie mieszkania był dokładnie taki, jak zostało to określone w początkowych założeniach.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.