Stokrotka Magazyn

Czym zajmuje się brafitterka?

Czym zajmuje się brafitterka?

Brafitterka to kobieta, która w profesjonalny sposób pomaga dobrać odpowiedni dla danej klientki biustonosz. Specjalistki od staników znajdziemy w sklepach z bielizną – ich wiedza i umiejętności często są imponujące!

Jak wygląda praca brafitterki?

Coraz częściej zdarza się, że wchodząc do sklepu czy butiku możemy liczyć na fachowe wsparcie osób znających się na modzie. Dzięki ich wskazówkom nie tylko wyglądamy dobrze, ale i czujemy się swobodnie, wygodnie i po prostu – świetnie. Należałoby choć wspomnieć o rosnącej pewności siebie i pozytywnych skutkach wypływających z tego faktu. Brafitterka – na podstawie rozmiaru biustu, jego rozmieszczenia czy kształtu – określa najlepszy możliwy model biustonosza oraz jego rozmiar. Pomaga wyregulować go w taki sposób, by jego obecność nie była niekomfortowa dla właścicielki, a piersi prezentowały się w nim wygodnie, apetycznie i z klasą. Brafitterki znakomicie orientują się w dostępnych towarach, najnowszych trendach oraz kwestiach praktycznych. Podpowiedzą, w jaki sposób dbać o stanik, co robić, aby nasz biust wyglądał dobrze i jak dobrać model idealny na co dzień lub na specjalną okazję.

Brafitterka – na podstawie rozmiaru biustu, jego rozmieszczenia czy kształtu – określa najlepszy możliwy model biustonosza oraz jego rozmiar.

Rady brafitterek

Podstawy brafittingu możesz zdobyć sama. Przyjrzyj się dokładnie temu, w jaki sposób leży na tobie stanik. Czy jego środek – łącznik między miseczkami, przylega do ciała? Jeśli nie – to pierwszy sygnał świadczący o tym, że bielizna dobrana została w sposób niewłaściwy. Brafitterka zwróci zapewne uwagę na to, by fiszbiny przylegały bezpośrednio do ciała w całym obwodzie pod piersiami. Jeśli fiszbiny odstają, są powyginane, uwierają – zdejmij stanik i nie zakładaj go nigdy więcej. Ramiączka powinny przylegać do ramion, nie odstawać, nie opinać ciała zbyt ciasno, powodując widoczne ślady po noszeniu. Z drugiej strony, nie mogą być luźne. Jeśli chodzi o rozmiar miseczek, muszą one mieścić w sobie całe piersi. Ryzyko, że pierś wyskoczy ze stanika dotyczy wyjątkowo źle dobranych modeli. Ważny jest także dolny pasek stanika widoczny na plecach – powinien być prosty, nie unosić się, nie może być zbyt ciasny czy za luźny.

Określ swój rozmiar

Dobrze dobrany obwód jest najważniejszym elementem stanika, ponieważ to na nim powinien opierać się cały ciężar piersi. Jeśli chcesz dobrze go określić, zmierz się pod biustem, wydychając powietrze. Od wyniku, jaki otrzymasz odejmij 5 cm i zaokrąglij liczbę w dół. Na przykład, jeżeli po zmierzeniu wyszło ci 88 cm, to po odjęciu 5 cm uzyskasz 83 cm, a po zaokrągleniu – 80 cm, i taki też jest prawidłowy obwód twojego biustu. Z kolei wielkość miseczki to różnica obwodu w biuście i pod biustem. Gdy znasz już swój rozmiar, zwróć również uwagę na fason stanika. Odpowiedni będzie ten, w którym fiszbiny nie wbijają się w pierś, ale swoim końcem są wycelowane w środek pachy.

Jak dbać o stanik?

Biustonosze wymagają specjalnego traktowania, a jeśli będziesz o nie dbała, to z pewnością długo i dobrze ci posłużą. Najlepiej jest prać staniki ręcznie w letniej wodzie, dodając odpowiednie środki piorące, ponieważ przy ręcznym praniu biustonosze się nie odkształcają. Podczas prania stanika nie trzyj materiału, tylko delikatnie go wyciskaj. Pamiętaj też o tym, żeby nie używać do płukania płynów zmiękczających, bo uszkadzają one włókna elastyczne. Jeżeli jednak pierzesz bieliznę w pralce, to dostosuj się do uwag producenta znajdujących się na metce. Nie zapominaj też włożyć biustonosza do specjalnego woreczka, który uchroni go od zniszczenia podczas prania. Przy suszeniu stanika zwróć uwagę na to, żeby był on rozłożony, ponieważ powieszony może się zdeformować.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.