Stokrotka Magazyn

Coworking, czyli biuro do wynajęcia

Coworking, czyli biuro do wynajęcia

Jesteś freelancerem, jednak praca w domu jest dla Ciebie męcząca; odbywasz spotkania w różnych miastach Polski; potrzebujesz adresu dla własnej działalności gospodarczej? Skorzystaj z coworkingu! Co to takiego? Już wyjaśniamy.

Idea

Idea coworkingu powstała w odpowiedzi na zmieniający się rynek pracy oraz potrzeby osób wykonujących wolne zawody. Coraz więcej ludzi zamiast pracować na etacie decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Jej rodzaj wyklucza jednak często możliwość pracy w domu, a wynajęcie biura na dłużej bywa nieopłacalne. Dlatego w każdym większym mieście w Polsce i na świecie powstały biura do wynajęcia na godziny lub dni. Jest to opcja nie tylko tania, ale i bardzo wygodna – jeśli planujesz spotkanie z przyszłym partnerem biznesowym, możesz bez przeszkód zaprosić go do takiego właśnie biura. Chciałbyś spotkać się ze współpracownikami, którzy na co dzień pracują zdalnie, natomiast raz na miesiąc odbywacie konferencje w Internecie? Przestrzeń biurowa, w której spędzić możecie cały dzień, wydaje się do tego celu idealna! Projekt coworkingu jest nowatorski, ale ze względu na wiele korzyści, jakie niesie za sobą dla przedsiębiorców, cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Coworking to świetne rozwiązanie dla freelancerów i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Nie chcesz lub nie możesz pracować w domu? Rozwiązaniem jest wynajęcie biura na godziny.

Korzyści

Wygodne fotele biurowe, dużo przestrzeni, sporo sprzętów multimedialnych, stały dostęp do Internetu – to tylko niektóre korzyści z pracy w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni coworkingowej. W przeciwieństwie do wykonywania obowiązków służbowych w domu, gdzie – o ile nie masz specjalnie wydzielonego gabinetu – trudno o tak dogodne warunki do działania, w biurach na wynajem krótkoterminowy dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz. Możesz więc w pełnym skupieniu realizować własne cele biznesowe. Plusem jest także możliwość odbywania spotkań służbowych w bardzo dobrze wyposażonych salach konferencyjnych, czy sposobność do pracy w grupach kilkuosobowych. Prócz wyżej wspomnianych korzyści wspomnieć należy o niewielkich kosztach owego rozwiązania. W porównaniu z koniecznością wynajęcia biura na cały czas prowadzenia działalności, biuro na godziny pozwala znacznie obniżyć koszty pracy.

Dla kogo?

Coworking świetnie sprawdza się w przypadku osób wykonujących wolne zawody, jak dziennikarze, pisarze, osoby działające w branży reklamowej i wszyscy pozostali, prowadzący własną działalność gospodarczą, która nie wymaga jednego, stałego miejsca pracy. Coraz częściej z coworkingu korzystają również blogerzy, którym łatwiej przygotować rzetelny materiał na bloga w wynajętym biurze niż w głośnej, zatłoczonej kawiarni. To także opcja dla tych, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą w mieście, w którym nie są zameldowani. Mogą bowiem zarejestrować firmę na adres wynajmowanego biura. Z takiej możliwości często korzystają obcokrajowcy, którzy dopiero zadomawiają się w nowym miejscu.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.