Stokrotka Magazyn

Co mówią o nas nasze sny?

Co mówią o nas nasze sny?

Zastanawiasz się, co oznacza twój sen? Przedstawiamy kilka najpopularniejszych motywów sennych oraz ich wyjaśnienia psychologiczne. Dzięki nim uświadomisz sobie własne lęki, potrzeby i pragnienia.

Przyjrzyj się swoim snom

Odczytanie znaczenia snów może być drogą do lepszego zrozumienia swoich pragnień i potrzeb. Po przebudzeniu postaraj się zapamiętać, o czym był sen i sprawdź, co może on oznaczać. Sny odgrywają ważną rolę w psychologii, a ich interpretacja często pomaga w odczytaniu ukrytych lęków. Jeśli ten sam motyw powtarza się od dłuższego czasu, może to oznaczać, że problem jest tłumiony w środku. Dla własnej równowagi psychicznej, nie bagatelizuj znaczenia snów.

Motyw tornada

Tornado to chaos, stres, frustracja, emocjonalna rozsypka.

Jeśli śnisz o tornadzie, prawdopodobnie jesteś rozbity, szukasz stabilizacji, harmonii, jednak jak do tej pory – owe poszukiwania są nieskuteczne.

W twoim życiu panuje zamieszanie, zamiast osób, które koją twoje nerwy, są wokół ciebie ludzie gwałtowni, zaborczy i impulsywni. Tornado pojawiające się we śnie oznacza, że coś cię głęboko niepokoi, czegoś się obawiasz, odczuwasz strach. W niektórych przypadkach tornado symbolizować także pozytywne emocje – ogromną radość z nadchodzącego wydarzenia, podniecie, ekscytację czy poruszenie. Nie możesz się doczekać czegoś wielkiego, na przykład ślubu, narodziny dziecka czy dalekiej podróży.

Sen o śmierci

Sny o śmierci należą do najgorszych nocnych koszmarów. Nie zwiastują one nic pozytywnego. Jeśli w twoich snach pojawia się śmierć – twoja, lub kogoś ci bliskiego – oznacza to, że panicznie się czegoś boisz, odczuwasz strach i niepokój. Musisz podjąć ważną, życiową decyzję, jednak nie wiesz, jak postąpić – motyw śmierci może oznaczać zagubienie, strach przed zrobieniem dużego, znaczącego kroku. Sen o śmierci może także odzwierciedlać lęk przed utratą zdrowia, przemijaniem, starzeniem się, utratą urody czy młodości. To projekcja strachu, który towarzyszy Ci od dawna.

Co oznacza sen o ucieczce?

Jakie jest z kolei znaczenie snu o ucieczce? To odbicie potrzeby uporządkowania własnej rzeczywiści, rozwiązania problemów, pozbycia się zbędnego balastu. Jeśli we śnie uciekasz przed kimś bliskim, oznacza to, że jesteś przemęczony, zbytnio obciążony obowiązkami. Chcesz spokoju, wyciszenia, spędzenia odrobiny czasu z samym sobą. Potrzebujesz odpoczynku i relaksu. Jeżeli natomiast uciekasz przed mordercą – musisz popracować nad własną samooceną. Masz bowiem kłopot z postrzeganiem siebie jako osoby wartościowej, mądrej i pewnej siebie. Zamiast zastanawiać się nad swoimi wadami, skup się na zaletach!

Motyw nagości

Sen, w którym pojawiasz się nagi, bądź brakuje ci którejś z istotniejszych części garderoby, w miejscu publicznym oznacza, że masz kłopot z własną tożsamością. Próbujesz zdefiniować siebie, wejść w konkretną rolę życiową, jednak nie jesteś w stanie dobrze jej odgrywać. Obawiasz się, że nie sprawdzisz się jako świetny pracownik, dobra matka czy żona. Szukasz drogi, którą chciałbyś podążać w życiu, jednak sam nie wiesz, czego tak naprawdę pragniesz. Twoje cele, ideały, pragnienia – stają się płynne, brakuje ci trwałych podstaw, na których mógłbyś zbudować satysfakcjonujący obraz siebie. Szukasz autorytetów, wartości i spójnych elementów, dzięki którym twoje życie wreszcie ułożyłoby się w harmonijną całość. Poszukaj zatem odpowiedzi na pytania, czego pragniesz, czy jesteś szczęśliwy, co jest dla ciebie ważne i kim tak naprawdę jesteś.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.