Stokrotka Magazyn

Aplikacje pomocne w organizacji dnia

Aplikacje pomocne w organizacji dnia

Zdarza nam się zapomnieć o spotkaniu z przyjaciółką, zebraniu w szkole lub po prostu nie potrafimy zapanować nad wszystkim tym, co dzieje się w ciągu całego dnia? Jest na to rozwiązanie!

Każdego dnia musimy pamiętać o wielu sprawach, a nawał obowiązków powoduje, że część z nich nam umyka. Aby tak się nie stało, z pomocą przychodzą nowinki technologiczne w postaci specjalnych aplikacji na telefon.

Remember the milk

Aplikacja „Remember the milk” („Pamiętaj o mleku”) to świetny sposób na stworzenie listy rzeczy, o których musimy pamiętać. Listom zadań możemy przypisać kategorie, np. „dom”, „praca”, „zakupy”. Każde zadanie otrzymuje odpowiedni priorytet – dzięki temu w pierwszej kolejności zaplanujemy sprawy nie cierpiące zwłoki. Z tą aplikacją już nigdy nie zapomnimy nie tylko o mleku, ale także o spotkaniu z szefem czy wyjściu do kina z przyjaciółmi.

Springpad

Dzięki aplikacji „Springpad” możemy tworzyć niezbędne notatki oraz listy zadań. Po wykonaniu kolejnych czynności odhaczamy je, a nawet dokumentujemy je zdjęciami. Jest to bardzo przydatne podczas wyjazdu na urlop. W aplikacji budujemy listę potrzebnych rzeczy, które należy spakować, a następnie… uwieczniamy je na zdjęciach. Aplikacja umożliwia również skanowanie kodów kreskowych, a także pomoże wyszukać interesujące atrakcje znajdujące się w bliskiej odległości od miejsca naszego pobytu.

My Budget Book

Planowanie wydatków to umiejętność, którą każdy powinien nabyć. Dzięki ustalonemu z góry budżetowi będziemy w stanie określić, ile pieniędzy jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Dzięki aplikacji „My Budget Book” śledzimy nie tylko swoje wydatki, ale również wpływy na konto. Możemy również zaplanować przyszłe płatności, a także ustawić alarm, który przypomni o konieczności wykonania przelewu. Na koniec miesiąca aplikacja pokaże wykres, z którego dowiemy się, jak kształtują się nasze wydatki, a także ile czasu zajmie nam oszczędzanie na konkretny cel. Aplikacja umożliwia również przechowywanie zdjęć paragonów, które później przydadzą się podczas reklamacji bądź zwrotu towaru.

Trello

Dzięki „Trelo” samoprzylepne karteczki nie będą nam już więcej potrzebne. Możemy zapisywać wszystko, co przyjdzie nam na myśl w notatkach w aplikacji, a także dzielić się nimi z innymi. To przydatne funkcje zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym – podzielimy się ważnymi spostrzeżeniami ze swoim zespołem lub wyślemy listę zakupów mężowi. „Trello” umożliwia również ustawienie przypomnień, zapisywanie zdjęć, a także komentowanie poszczególnych zadań.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.