Stokrotka Magazyn

7 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć!

7 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć!

W Polsce mnóstwo jest przepięknych zakątków, uroczych miast, miejsc z cudownymi widokami. Wybraliśmy 7, które koniecznie musisz uwzględnić w swoich wakacyjnych planach.

Kraków

Sukiennice, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wawelu, Kopiec Kościuszki czy Kazimierz – dzielnica, w której na każdej z pięknych uliczek znajdziesz żydowskie restauracje, klimatyczne kawiarenki i oryginalne knajpki. Po Krakowie można spacerować godzinami – to miasto po prostu się nie nudzi. Warto również wspomnieć o licznych galeriach sztuki czy muzeach – każdy miłośnik kultury znajdzie tu coś dla siebie.

Niesamowita atmosfera, duch przeszłości i tradycyjna polska gościnność sprawiają, że Kraków to miejsce magiczne.

Tatry

Góry dzikie, piękne, momentami niebezpieczne. Cudowne widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, górskie potoczki – to wszystko znajdziesz w Tatrach. Wystarczy, że wejdziesz na Rysy czy Kasprowy Wierch, odwiedzisz Morskie Oko lub Halę Gąsienicową, zahaczysz o Dolinę Pięciu Stawów – a zakochasz się w Tatrach! Krystalicznie czysta i przejrzysta woda, wyjątkowa roślinność, urocze górskie zakamarki, tatrzańskie jaskinie – powodów, by zobaczyć Tatry jest całe mnóstwo.

Karkonosze

Karkonosze, mimo że nie są tak wysokimi górami jak Tatry, są równie urokliwym zakątkiem Polski. Gdzie warto się wybrać będąc w Karkonoszach? Z pewnością do Karpacza i Szklarskiej Poręby, nie możesz również zapomnieć o Wodospadach Szklarki i Kamieńczyka, najwyższym szczycie tychże gór – Śnieżce, czy Śnieżnych Kotłach.

Zajrzyj do jednej z wielu świetnych knajp i restauracji – świeże ryby z Morza Bałtyckiego smakują tam wyśmienicie!

Trójmiasto

Gdańsk, Sopot i Gdynia tworzą najważniejszy ośrodek turystyczny nad Morzem Bałtyckim. Prócz pięknych plaż, będąc w Trójmieście musisz koniecznie odwiedzić sopockie molo, gdańską starówkę, Park Oliwski czy gdyńską torpedownię.

Kazimierz Dolny

Rynek Kazimierza Dolnego uchodzi za jeden z najpiękniejszych polskich zabytków architektury miejskiej. Kazimierz pochwalić się może pięknymi kamienicami, licznymi kościołami, spichlerzami czy drewnianymi domami. Od lat organizowany w tymże mieście festiwal filmowy sprawia, że do Kazimierza zjeżdżają największe sławy polskiego kina – warto mieć to na uwadze, jeśli chce się spotkać wielką gwiazdę i spędzić tu niepowtarzalny i romantyczny weekend.

Mikołajki

Stolica Mazur – a także najważniejszy ośrodek żeglarski w Polsce. Położenie nad największymi jeziorami w Polsce umożliwiło stworzenie tu przystani Żeglugi Mazurskiej. Nuty żeglarskich piosenek, atmosfera przygody i życzliwości, piękna przyroda i czyste jeziora – cóż więcej potrzeba, by zachęcić Cię do odwiedzenia Mikołajek?

Rudawski Park Narodowy

Największą atrakcją Rudawskiego Parku Narodowego są słynne na całym świecie kolorowe jeziorka – purpurowe i błękitne. Swój niesamowity kolor zawdzięczają one składowi chemicznemu dna oraz ścian jezior. Każdy kto choć raz odwiedzi to niesamowite miejsce, będzie chciał tu wracać, bowiem jest to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.