Stokrotka Magazyn

7 aplikacji niezbędnych podczas podróżowania

7 aplikacji niezbędnych podczas podróżowania

Jeśli wybierasz się na wakacje, a nie słyszałaś do tej pory o kilku ważnych aplikacjach na telefon ułatwiających funkcjonowanie w czasie podróży – koniecznie nadrób zaległości!

Proste pakowanie – PackMe

Zanim wyruszysz w drogę, czeka Cię być może najtrudniejszy etap – pakowanie! Jeżeli planujesz dłuższy wyjazd, zmieszczenie w walizce wszystkich niezbędnych rzeczy może stanowić nie lada wyzwanie. Dlaczego by nie skompletować swojej podróżniczej wyprawki ze smartfonem w dłoni? Aplikacja na telefon pozwoli na stworzenie listy, pogrupowanie naszych rzeczy według kategorii i odhaczenie tych z nich, które znalazły już miejsce w Twoim bagażu – tak, by o niczym nie zapomnieć.

Aplikacja konta bankowego

Każdy bank posiada własną indywidualną aplikację, która pozwala prosto, szybko i bezpiecznie połączyć się z naszym kontem internetowym. Dostęp do finansów to jedna z ważniejszych, jeśli nie najważniejsza kwestia w podróży – dzięki niej możesz na bieżąco śledzić stan konta i realizować przelewy. Aplikacje bankowe pozwalają ponadto na uzyskanie wielu przydatnych informacji, m.in. o lokalizacji najbliższych bankomatów, wpłatomatów czy oddziałów bankowych. Jak się okazuje, istnieje nawet możliwość wzięcia kredytu przez telefon. Taka opcja może okazać się ratunkiem w przypadku nieprzewidzianej sytuacji.

Przelicznik walut

Planujesz wyjazd poza granice Polski? Nie zapomnij o aplikacji telefonicznej, która przeliczy za Ciebie wartość waluty obowiązującej w danym kraju. Wystarczy, że przed wyjazdem pobierzesz listę walut, a kiedy będziesz miała dostęp do sieci – odświeżysz ją. Tego typu kalkulator pozwoli nie tylko zaplanować wydatki, ale i ostrzeże Cię przed pomyłkami finansowymi, które zdarzają się dość często w przypadku walut mniej standardowych niż euro, dolar czy funt.

Tłumacz – Language Translator

Jeśli nie porozumiewasz się płynnie w języku kraju, do którego się wybierasz, zamiast ciężkiego i nieporęcznego słownika skorzystaj ze specjalnej aplikacji. Program umożliwia tłumaczenie nawet w 50 językach – z polskiego na obcy oraz z obcego na polski. A jeśli nie wiesz, w jaki sposób zapisać dane słowo, możesz je po prostu… nagrać. Elektroniczny tłumacz poradzi sobie i z takim wyzwaniem.

Poradnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych – iPolak

Aplikacja umożliwia dostęp do informacji na temat umiejscowienia polskich placówek w dowolnych krajach na świecie. Użytkownicy znajdą tu rzeczowe notatki o miejscach, do których wybierają się na wakacje. W poradniku odszukać można informacje mówiące o tym, czy na określonym terytorium obowiązują wizy, a także, gdzie się zwrócić w razie jakichkolwiek problemów i trudności.

Edytor zdjęć – VSCO Cam, Pixlr

Któż nie marzy o tym, by z podróży przywieźć piękne, zjawiskowe zdjęcia, wywołujące zachwyt wśród znajomych i przywołujące miłe wspomnienia? Co jednak począć, gdy warunki nie były sprzyjające albo – po prostu – nie jesteś obdarzona talentem fotograficznym? Na szczęście, dzięki licznym edytorom zdjęć nawet z kiepskiego ujęcia uda zrobić się obrazek miły dla oka. W łatwy, intuicyjny sposób obrobisz fotografię – wyostrzysz kolory, nadasz odpowiedni kadr albo nałożysz specjalne filtry.

Baza restauracji – TripAdvisor

Po całym dniu zwiedzania marzysz tylko o sycącym obiedzie? Wybór odpowiedniej restauracji nie należy do najprostszych – trudno przewidzieć, czy w określonym miejscu nie napotkasz na ceny, które zwalą Cię z nóg, a do jakości przyrządzonych potraw będziesz mieć całą listę zastrzeżeń. Tymczasem, tuż za rogiem może znajdować się niepowtarzalna knajpka o rodzinnej tradycji. Aby w czasie podróży nie ominęła Cię najlepsza regionalna kuchnia, skorzystaj z aplikacji, w której znajdziesz nie tylko bazę restauracji i kawiarni, ale i wartościowe opinie klientów.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.