Stokrotka Magazyn

5 pomysłów na wieczór panieński

5 pomysłów na wieczór panieński

Zgodnie z tradycją, wieczór panieński powinien odbywać się w ostatnią noc przed ślubem. Współcześnie organizuje się go jednak wcześniej – nawet na dwa tygodnie lub tydzień przed weselem, aby przyszła panna młoda mogła odpocząć i zregenerować siły na swój wielki dzień.

Każda przyszła małżonka inaczej wyobraża sobie swój wieczór panieński. Dla jednej najlepszą rozrywką będzie impreza w modnym klubie w mieście, dla innej – wyjazd na wieś w towarzystwie najbliższych koleżanek.

1. Wyjazd do spa

Jeśli zarówno przyszła panna młoda, jak i jej koleżanki uwielbiają poddawać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym, wartym uwagi pomysłem może być wypad do spa, gdzie oddadzą się błogiemu lenistwu, skorzystają z masażu, kąpieli w jacuzzi i doskonale się zrelaksują. Większość ośrodków posiada w swojej ofercie specjalne pakiety na wieczór panieński, które zawierają w sobie możliwość skorzystania nie tylko z zabiegów kosmetycznych, ale również z usług makijażystki czy fryzjerki.

2. Agroturystyka w kobiecym wydaniu

Cisza, spokój, czyste powietrze, ekologiczne produkty, ognisko z kiełbaskami, a do tego grono najbliższych przyjaciółek – wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego może okazać się strzałem w dziesiątkę dla dziewczyny, która ceni sobie kontakt z naturą, a także nie lubi głośnych imprez. W zaciszu gospodarstwa koleżanki mogą zorganizować dla niej wiele gier i zabaw, takich jak na przykład podchody. Wieczorne ognisko, wspominanie wspólnych chwil, a także quiz na temat pana młodego – niezapomniane wspomnienia gwarantowane.

3. Sesja zdjęciowa

Tematyczna sesja zdjęciowa to nie tylko znakomita pamiątka ze spotkania, ale również świetna zabawa. Profesjonalny fotograf podpowie przy tej okazji, jak pozować, aby wypaść korzystnie i naturalnie. Efektem takiego wieczoru panieńskiego będzie piękny album ze zdjęciami dla wszystkich uczestniczek.

4. Lekcje tańca z zawodowym tancerzem

Jeśli zarówno panna młoda, jak i jej koleżanki lubią tańczyć, mogą wybrać się na wieczór panieński do szkoły tańca, gdzie instruktor poprowadzi dla nich prywatny kurs. Podczas kilkugodzinnego spotkania panie nauczą się seksownej salsy lub dynamicznej samby. Taka lekcja tańca to idealny wstęp do wesela, podczas którego dziewczyny będą mogły pochwalić się nowo nabytymi umiejętnościami.

5. Warsztaty kulinarne

Dla wielbicielek dobrej kuchni i słodkich wypieków idealnym sposobem na spędzenie wieczoru panieńskiego będzie wypad na warsztaty kulinarne, podczas których doświadczony szef kuchni nauczy je przyrządzać specjały wybranej kuchni świata. Nowo poznane przepisy gwiazda wieczoru będzie mogła wykorzystać w przyszłości, aby zadbać o podniebienie swojego męża.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.